fbpx

Manikīrs

Visbiežāk uzdotie jautājumi Skaistuma Bāra nagu kopšanas speciālistam

  1. Ko darīt, ja ir trausli/ lūztoši nagi?

Ir daudz faktori, kas var ietekmēt  nagu šķelšanos un lūšanu.

  • Ja lakojat nagus un izmantojat nagu lakas noņēmēju ar acetonu.
  • Atpūtiniet nagus pēc lakošanas – vismaz 5 dienas.
  • Rokas ir labāk mazgāt  ar ūdeni, kas ir istabas temperatūrā. No aukstā ūdens āda uz rokām var sākt lobīties un kļūst stīva, karstais ūdens – attauko ādu , padarot to raupju un sausu. 
  • Vitamīnu trūkums;
  • Liela slodze nagiem u.c.

Ko var darīt lietas labā?

  • A grupas vitamīni, kas ir atrodami pārtikas produktos, piemēram – aknas, sviests, tomāti, burkāni, zaļumi. ( Rūpējas par naga augšanu un stiprību);
  • B grupas vitamīni – sadīguši kviešu graudi, alus raugs, kāposti, ola, (rūpējas par naga augšanu);
  • Zivju eļļa;
  • Kalcija preparāti (ir naga būvmateriāls, rūpējas par naga stiprību);
  • Kutikulas barošana ar eļļām/ krēmiem;
  • Olīveļļa ir lielisks palīgs pret nagu šķelšanos (iemasēt kutikulās, rokās un pašā nagā);
  • Jāatsakās no biežas kafijas lietošanas, jo tas veicina sliktu kalcija uzsūkšanos organismā, labāk aizstāt ar zaļo tēju;
  • Lai uzlabotu formu un struktūru nagu plāksnēs, jums ir nepieciešama pārtika, kura ir bagāta ar dzelzi.
  • Jāēd jūras kāposti un spināti, jo jods ir nepieciešams, lai nagi nav trausli un nelūzt.
  1. Ko darīt, lai nagu laka turētos ilgāk?

  • Pirms krāsainās nagu lakas jāuzklāj bāze un tikai tad 2 slāņos ir jāklāj jūsu izvēlētā pigmentētā nagu laka,kas beigās jānofiksē ar “top coat” virskārtu.
  • Nekratīt pudelīti ar krāsu pirms nagu lakošanas, lai tā neveido burbuļus, un var klāties nevienmērīgi. Labāk rullēt plaukstās.
  • Katram nagu lakas slānim ir jāļauj nožūt pilnībā. Jāatceras, ka nagu laka sacietē pāris minūšu laikā (vidēji 2 minūšu laikā), bet pilnībā izžūst ~12h laikā.
  • Pirms nagu lakošanas pārliecināties, ka nags ir tīrs, bez putekļiem un eļļām. Lai to attīrītu, jāizmanto speciāli, tam paradzēti līdzekļi, vai vienkāršs nagu lakas noņēmējs. Noņēmējs nedrīkst saturēt E vitamīnu, alveju (padara nagu eļļainu).
  • Ja nagi ir mīksti un lokās, tad labāk tos saīsināt maksimāli īsus, jo nags locīsies, bet nagu laka nē, un tāpēc tā var sākt drupt nost.
  1. Kas ir iekļauts pedikīra procedūra?
  • Kāju pēdu dezinfekcija;
  • Kāju nagu saīsināšana un formas izvīlēšana;
  • Kutikulu atbīdīšana un apgriezšana (pēc nepieciešamības);
  • Pēdu sabiezējumu mīkstināšana ar speciāliem līdzekļiem;
  • Pēdu sabiezējumu vīlēšana ar pēdu vīli;
  • Kāju mērcēšana siltā vanniņā;
  • Kāju skrubis;
  • Kāju krēms.
  1. Vai vīrieši taisa manikīru un pedikīru?

Jā, taisa. Daudziem vīriešiem tā ir nepieciešamība, jo darbs pieprasa koptas rokas un nagus. Uz pedikīru vīrieši nāk pēc vajadzības, vēlēšanās.

  1. Cik bieži ir ieteicams veikt manikīru?

Manikīru ieteicams veikt vismaz 1x 2 nedēļās .

  1. Kāda starpība starp gēla un gēllakas pārklājumu?

Ar abiem var gan pārklāt dabīgo nagu, gan pagarināt, bet gēls ir cietāks nekā gēllaka. Gēllaka ir elastīgāka un lokās ar nagu, gēls nav deformējams.

  1. Kā novērst naga dzeltēšanu?

Nagu lieliski balina citrons, jāņogu sula, dzērveņu sula utt.. Pāris reizes paberzējiet ar šiem šķidrumiem, tas ne tikai atsvaidzinās nagu, bet arī stiprinās.

Nagu un to kopšanas vēsture

Pirmais manikīrs tika veikts pirms  ~4000 gadiem Babilonijā. Izrakumos tika atrast pirmais zelta manikīra komplekts. Babilonijas karavīri (vēlāk arī romieši) saskaņā ar tradīciju – savas lūpas un nagus krāsoja sarkanus vai melnus, kas simbolizēja ienaidnieka asinis, un piešķira kareivim kareivīgumu, spēku un neievainojamību.. 

 Gadsimtiem ilgi dažādās pasaules daļās, roku un kāju nagu krāsošanā izmantoja hennu. Henna, kā krāsviela ir sarkanīgā krāsā, lieliski iekrāsoja ne tikai nagus, bet arī pašas rokas (indieši) . Sarkanais tonis šajā laikā ieguva savu vislielāko popularitāti.

Manikīrs konstatēts arī kapenēs – Ēģiptiešu faraoniem. Krāsu gramma uz nagiem bija hierarhiska izvēle.  Faraonu un citi augstmaņi audzēja garus nagus, kas tika krāsoti košos un bezgaumīgās krāsās, galvenokārt, sarkanā un terakotas toņos. Senās Ēģiptes nagu bija maisījums sastāvēja no mastikas ko veidoja dzintara sveķi (piešķīra spīdumu), augu eļļas un krāsvielas (henna, okera, minerālvielas).  Nofretete jeb Nefertiti bija Senās Ēģiptes faraona Ehnatona sievai , nagi uz kājām un rokām bijuši rubīna krāša. Kleopatra devusi priekšroku rūsas sarkanam tonim, kuru ieguva no hennas. Viņa krāsoja nagus ne tikai skaistumam, bet arī, lai atbaidītus ļaunos garus. Kleopatra aizsāka valkāt pasaulē pirmo mākslīgo nagu, kas izgatavoti no zelta. Sievietēm no zemākām kārtām tika atļauti gaišie toņi un īso nagi.

Senie ķīnieši kā nagu laku ir izmantojuši maisījumu no gumiarābiku, olu baltumus, želatīnu un bišu vasku, zālīšu balzāms.  Lai iegūtu vēlamos pigmentus tika piespiestas rožu ziedlapiņas, orhidejas. Šo sastāvu uzklāja uz nakti nagiem, un viņi ieguva sārtu vai sarkanīgu nokrāsu. Tika uzskatīts , ka gari nagi simbolizē gudrību (varēja tikai augstā šķira), un ļauj sazināties ar dieviem.  Lai stiprinātu garos nagus tika izmantots olas dzeltenus.

Aristokrāti sāka audzēt nagus garākus. Nagu garums sasniedz pat līdz 25 cm (vidēji 12.5 cm)  – kā simbols bagātībai, un pierādījums ka nekad nav jāstrādā. Šādi nagi tika aprūpēti visvairāk – krāsoti zelta vai sudraba, melnos, sarkanos toņos. Versaļā galminiekiem nebija ērti un izskatījās vulgāri klauvēt pie durvīm, dēļ garajiem nagiem, tāpēc tika atļauts viegli skrāpēties.  Vīrieši garus nagus uzskatīja par amuletiem, kas aizsargā pret sliktajiem gariem, bet zelta krāsa – bagātību un varas simbolu. To atļāva etiķete. Garos nagus sāka iestīpot. Tika veidotas zelta, sudraba vai bambusa uzmavas uz garajiem nagiem , kas tika rotātas ar dārgmetāliem, un nēsāja, lai novērstu nagus no pārrāvuma, plaisāšanas un šķelšanās.

Sunu dinastija tiek saukta arī par Sun, Song vai Songu dinastiju, bija dinastija, kas valdīja Ķīnā no 960. līdz 1279. gadam. Valdnieka sieva uz nagiem sāka krāsot zelta, sudraba, melnu vai sarkanu krāsu, lai atšķirtos no parastām sievietēm – jākrāso bija gaišākos toņos. Ja persona, kas nerit imperatora asinis uzdrošinājas izdaiļot nagus ar “impērijas “ krāsas toņiem, piesprieda nāvessodu.

Senajā Ēģiptē un senajā Romā pirms kaujas, komandieri nagus krāsoja ar lūpu krāsu.

Franču manikīrs – Tas ir nagu tehniskais krāsojums “FRANČU” tehnikā.  Pirmo reizi parādījās Parīzē 18.gadsimtā. Raksturīga kombinācija naga gals balts, ar rozā nagu plākne ātri ieguva popularitāti Francijā. Pasaulē ieguva atpazīstamību tikai 20.-30. Gadsimtā. Citur pasaulē 19. Gadsimtā uz nagiem krāsoja tīkamo ēterisko eļļu, sarkanu pulveri , un lietoja kalnu kazu krēmu.

Kopš XIX gadsimta, nagu lakas ražošanai sāka izmantot speciāli rafinētu sarkano eļļu. Nākamajā gadsimtā, tika ieviesti pulveri un krēmi. Kad tika izgudrotas automašīnas, nagu lakas ražošanai sāka iedvesmojoties no lakām,ko izmanto krāsošanai šasijām. Tas kļuva ļoti populārs visā pasaulē, jo ietilpa plašu krāsu spektrs.

  1. gados manikīrs sāka atdzimt, pateicoties Michel Menard, kas sāka rozā un sarkanu nagu lakas ražošanu. Ekstravagants un izcili nokrāsotās automašīnas sāka iedvesmot uz nagu lakas ražotājus, un dizains kopā ar jauno tendenci – mēness manikīrs (saukts arī „Gatsby look”), kur izmantoja rožu politūru, kuru lika tikai uz naga vidus, atstājot brīvu pusmēnesi un nagu galu. Šis paņēmiens palika modē vairāk nekā divus gadu desmitus. Vienā laikā, kad tika izgudrota nagu laka, tika izgudrots arī nagu lakas noņēmēms.

Nagu laka ir kosmētikas produkts, ko izmanto, lai nokrāsotu un aizsargātu nagus, vai slēptu defektus. Tas ir izgatavotas no īpašas sintētiskas lakas, kas tiek uzklāts uz visas nagu virsmas.Īpašās lakas satur neorganisko pigmentu un citu funkcionālās sastāvdaļas: atkarībā no to koncentrācijas, nagu laka kļūst spēcīgāka vai gaišākā tonalitātei.

  1. gados mēness manikīrs sāka zaudēt popularitāti, pateicoties tam atklāj pilnīgi jaunas krāsas. Pirmais zīmols ir radīts sadarbojoties ar ķīmiķi Čārlzs Revsons (firmas „Revlon” dibinātājs) radīja pirmo caurspīdīgo nagu laku uz pigmentu un nitrocelulozes bāzes (oriģināli to tajā laikā lietoja mašīnu krāsošanai). Tā nagu lakas dažādās krāsās sāka savu triumfa gājienu sieviešu pasaulē. Tās bija ļoti līdzīgas mūsdienu lakām, gan izturības, gan krāsu intensitātes ziņā.. Kā arī pirmās perlamutra toņu nagu lakas. 1934.gadā zobārsts Maksvels Lappo rada viltus nagus, bet 1950.gadā cits zobārsts – Federico uzsāk akrila vielu ražošanu nagiem, kas šķelas (zobārsta sieva grauza nagus).. Pēc Otrā pasaules kara, sarkanie toņi kļuva par iecienītāko nagu lakas toņiem.

Hipija kultūra 60. gados – izveidojas jauns tēls- neatkarīgas sieviete,kuras meklē brīvību. Beidzas sarkanās krāsas uzvaras gājiens, un to vietu ieņem pasteļtoņi uz īsiem nagiem.  Tomēr ne uz pārāk ilgu laiku, POP ART nes spilgtākas krāsas.

70.gados amerikānis Jeff Pink nes līdzi citas izmaiņas – atgriežot slaveno franču manikīŗu populāru, un nagu rekonstrukcijai tiek izmantoti akrila materiāli, piešķirot nagiem vairāk kvadrātveida formu.

Šodien, rokas kļuvuši par sava veida vizītkarti katrai sievietei.

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti ar *

Šī mājas lapa ir aizsargāta ar reCAPTCHA un Google, Privātuma politika un Lietošanas noteikumi piekrītu.

Šī vietne izmanto sīkdatnes jeb "Cookies", lai nodrošinātu Jums labāku lietošanas pieredzi. Turpinot lietot www.skaistumabars.lv Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.